Yeni Bonfiglioli "AgilE" sürücüleri
< geri

Yeni Bonfiglioli "AgilE" sürücüleri

Bonfiglioli sensörsüz vektör sürücülere ait “AgilE” serisini sunuyor. Bu yenilikçi sürücü serisi 0.25 ila 11 kW arasında, tek ve üç fazlı, 400 ve 230 Volt güç gereksinimlerine cevap verirken, bütün tesislerde verim ve etkililiği artırmak üzere tasarlanmıştır. Agile sürücüleri, açık döngü vektör kontrolü ve MMC hafıza kartları ile sensörsüz tahrik uygulamaları için kullanılabilen şebekeli yönetim de dahil olmak üzere, fırçasız motorların modern tahrik teknolojisinin bütün faydalarını sunuyor.

Agile sürücüleri, yaşam çevrimlerinin bütün aşamaları boyunca, son derece kolay bir kullanım özelliği sunuyor. Sezgilere uyumlu bir menü yapısı, açık bir şekilde işaretlenmiş terminaller ve tümleşik PLC fonksiyonunun kolay programlanabilmesi, bir Agile tahrikinin kurulmasını ve çalıştırılmasını son derece kolay hale getiriyor ve uzman kaynak ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Uzman olmayan programlayıcıları bile ideal konfigürasyonu elde etmek üzere yönlendiren ve ünite motoru tahrik etmiyorken gerekli olmayan fonksiyonları devre dışı bırakarak, aktif fakat bekleme durumundaki koşullar altında, önemli bir enerji tasarrufu elde etmenizi sağlayan bekleme modu ile, kullanıma hazır önceden programlanmış fonksiyonların sunulması ile ilk çalıştırma ve işletme masrafları minimum seviyede tutuluyor.

Agile sürücülerinde CANopen ve Modbus protokollerine dayalı çeşitli entegre sistem baraları mevcut olup, ayrıca etkileyici bir şekilde dokuz dijital ve iki analog giriş ile dört dijital (bir röle de dahil olmak üzere) ve bir analog çıkışı destekliyor. Temel modelde bile 24 Volt yedek güç için bir giriş ve EMI filtresi ile birlikte “güvenli tork kapatma” ("Safe torque off" ) fonksiyonu bulunuyor. Kontrol panelindeki kuruluma yönelik mekanik çözümler de gayet akıllı olmakla birlikte; bu ürün yelpazesi içerisinde feed-through (kesintisiz besleme) montaj ve DIN ray adaptörüne yönelik versiyonlar ile bir Soğuk Plaka (Cold Plate) versiyonu bulunmakta olup, bu, bu sürücülerin her türlü soğutma yüzeyi ile birlikte kullanılabileceği anlamına geliyor.

Agile serisinin tasarımında Bonfiglioli ürün yaşam çevrimi ile ilgili konulara özellikle dikkat etmiştir: Sonuçta ortalama çalışma ömründen kayda değer miktarda daha uzun bir çalışma ömrünü garanti edebilen bir tahrik elde edilmiştir. Fan ve kapasitörler gibi aşınabilecek olan parçalar, tahrikin, zor ve dikkat gerektiren uygulamalardaki faydalı ömrünü uzatmak adına, hızlı ve kolay bir şekilde değiştirilebiliyor.
Agile servisi, konvansiyonel kapasitörlerden daha uzun ömürlü olan dielektrik kapasitörlere sahip özel bir versiyon bile içeriyor. Agile sürücülerinin en küçük boyutunda bile bir fan gerekli olmayıp, ünitenin ömrünün başından sonuna kadar bakım gerektirmeyen bir çalışma garanti ediliyor. İleri teşhis, tahmin ve sorun giderme fonksiyonları Agile Serisini herhangi bir otomasyonlu süreç içerisinde sürekliliğin yakalanması açısından değerli bir yardımcı haline getiriyor. .

www.bonfiglioli.com/agile