Bonfiglioli HUSUM Rüzgar Enerjisi 2012’de sapma kontrolü motorlu redüktörlerdeki yeni entegre sürücülerini tanıttı
< geri

Bonfiglioli HUSUM Rüzgar Enerjisi 2012’de sapma kontrolü motorlu redüktörlerdeki yeni entegre sürücülerini tanıttı

HUSUM Rüzgar Enerjisi fuarı, dünyanın rüzgar enerjisi sektörüne yönelik en büyük etkinliği olup bu yıl 18 ile 22 Eylül tarihleri arasında gerçekleştiriliyor. Bonfiglioli, bu vesilesiyle, entegre sürücü kontrol sistemli yeni motorlu redüktörü tanıtacak.
Bonfiglioli’nin gelecek nesil rüzgar türbinlerine yönelik yeni sapma kontrolü motorlu redüktör şirketin tüm know-how ve deneyimini içinde bulunduruyor.
Yeni entegre sürücü ve motorlu redüktör Avrupa’da ilk defa Husum fuarında yer alacak.
Bonfiglioli, tek bir mekatronik birimde mekanik, elektrikli ve elektronik kontrol alt sistemlerin entegrasyonuna göre tam bir sapma kontrolü sunmak istemektedir.
Yeni, entegre birim, tam bir sapma sistemi oluşturur, geliştirilmiş performansı garanti eder ve güvenilirlik ve bulunabilirlik açısından farklı avantajlar sunar.

Husum 2012’de gösterilen çözüm, kompaktlık, düşük ağırlık ve az sayıda bileşen faydaları sunar ve tam bir “tak çalıştır” çözümü temsil etmektedir.
Küresel rüzgar türbini imalatçılarının ve özellikle güvenilirlik ve bulunabilirliğin özellikle önemli olduğu 3 MW’dan fazla güce sahip türbinler üretenlerin ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır.

Geleneksel sapma sistemleriyle donatılmış mevcut türbinler (sabit hız motoru olan ve sürücü kontrolü olmayan) gövdenin mekanik düzenini değiştirmeye gerek olmaksızın hızlı ve kolay bir şekilde yenilenebilir.
Yeni sürücü, sadece elektrik motorun uç kapağını kaldırıp elektronik birimi buraya sabitleyerek bağlanabilir.

Bonfiglioli’nin yeni sürücüsü, sadece işlevsellik bakımından değil aynı zamanda sapma sistemi güvenilirliği bakımından da anına çözümler sunar.
Elektronik tork kontrolü, motorlu redüktörün ömrünü uzatır ve aynı zamanda, özellikle ani rüzgarın sebep olduğu azami yük durumunda doğru yük dağıtımı sağlar.
Geleneksel sürücülerle kontrol edilen sapma sistemleri olan türbinler durumunda, yenileme işlemi, yine de, tesisat kabini ortadan kaldırarak veya boyutunu azaltarak ve kablolama ve devreye alma sürelerinden tasarruf sağlayarak sistem maliyetlerini en iyi hale getirir.