Mobil
EFEVE PROJESİ
< geri

EFEVE PROJESİ

Bonfiglioli, AB tarafından güçlü ve hafif bileşenler üretmeye yönelik yeni Enerjik, Esnek, Ekonomik, Çok Yönlü ve Ekolojik süreçler geliştirmeyi amaçlayan Avrupa Topluluğu EFEVE projesinde yer almak üzere seçildi. Bu stratejik Avrupa araştırması, güçlendirilmiş magnezyum ve alüminyum alaşımların oluşturulmasına yönelik yenilikçi ve yeni malzemelerin ve teknolojilerin geliştirilmesine odaklanıyor.

Proje kapsamında, Bonfiglioli yeni teknolojiyi 1,5 MW rüzgar türbinlerinde sapma ve yalpalama kontrolü için geliştirilen bir dişli kutusunun üretim sürecine uygulamakla görevlendirildi. Malzemelerin ve ürünün mekanik, fiziksel ve işlevsel karakteristiklerinin geliştirilmesi ve nihai testler ile değerlendirme sürecinin tamamı, Bonfiglioli Trasmital Araştırma ve Geliştirme departmanı tarafından yürütülecek. Bonfiglioli Trasmital, büyük ölçekli rüzgar çiftliklerine yönelik bileşenlerin üretimi alanında lider sıfatına sahip. Şirket, %25'ten fazla payla pazar lideri konumunda bulunuyor ve müşteri portföyünde dünyanın en büyük rüzgar türbini üreticileri yer alıyor.

Bu önemli uygulamalı araştırma projesine seçilmesi, Bonfiglioli Group'un sürdürülebilir ve paylaşılan büyümenin en önemli faktörü olarak kazandığı uluslararası saygınlığı açık bir şekilde kanıtlıyor.