Mobil
CATERPILLAR Bonfiglioli’ye SQEP (Tedarikçi Kalite Mükemmeliyet Programı) Sertifikası verdi
< geri

CATERPILLAR Bonfiglioli’ye SQEP (Tedarikçi Kalite Mükemmeliyet Programı) Sertifikası verdi

Bonfiglioli Riduttori Caterpillar Grubu için uzun yıllardan bu yana tedarik hizmetleri sağlıyor. Caterpillar, Bonfiglioli Grubu için son derece önemli bir müşteri olup; 2008 yılında Bonfiglioli’nin yalnızca Caterpillar’a yaptığı satışlar 25 milyon Euro’ya ulaşmıştır.

Bu iki şirket arasındaki ilişkiler yıllardan bu yana pekişmiş ve karşılıklı güvene ve, gitgide artan kompleks ve değişken ihtiyaçların ortaya çıkardığı en son zorlukları aşma isteğine dayanıyor.

CAT son dönemde, Partner seçme, değerlendirme ve onaylamaya yönelik SQEP kalite programını geliştirmiştir. Halihazırda CAT grubunun en stratejik tedarikçilerden biri olan Bonfiglioli, bu sertifikanın verildiği şirketlerden biri olmuştur.

SQEP sertifikası, Caterpillar Bonfiglioli’nin satış, imalat, tasarım, lojistik ve kalite alanlarındaki performansının en yüksek mükemmeliyet seviyesine ulaştığını kabul ettiğini gösteren prestijli bir ödüldür.

Ödül töreni 14 Aralık 2009 tarihinde gerçekleştirmiştir. Caterpillar Hidrolik Ürünler ile ilgilenen Küresel Satın alma Müdürü Massimo Pini, Bonfiglioli’nin Yönetim Kurulu Başkanı Clementino Bonfiglioli, CEO’su Sonia Bonfiglioli ve Bonfiglioli’nin Mobil ve Rüzgar İş Birimi Genel Müdürü Fausto Carboni’ye 2 adet SQEP plaketi verdi. Bu plaketler şu an Bonfiglioli’nin Forli tesisinde ve Amerika Birleşik Devletlerdeki alt kuruluşlarının ofislerinde sergileniyor.

SQEP sertifikası Bonfiglioli’nin şirket içi proseslerinde gerçekleştirilen kapsamlı bir analiz ve geliştirme süreci sayesinde alınmıştır. Bu sürecin başarısı aynı zamanda Bonfiglioli’nin müşteri gereksinimlerini karşılayabildiğini ve bunların ihtiyaçlarını grubun tamamının büyümesine yönelik yeni fırsatlar haline dönüştürebildiğini ortaya koyuyor.

Değişen bir piyasada başarılı olmanın en iyi yolu, müşteriler ile birlikte büyümek, onların değişen ihtiyaçlarını anlamak ve buna göre gelişmenin yollarını bulabilmekten geçer. Caterpillar’ın elit tedarikçilerden biri haline geldiğimizden dolayı gurur duyuyoruz. Ancak, buna rağmen, yalnızca mevcut yüksek standartlarımızı korumak zorunda olmayıp; aynı zamanda kurumumuz ve üretim sürecimizin sürekli olarak iyileştirilmesi sürecinin bir parçası olarak bunları geliştirme yönünde çaba sarf etmek zorunda olduğumuzun bilincindeyiz.