Mobil

Hibrid beton mikserler için elektrikli motor ile
500 serisi tamburlu tahrik çözümleri

Bu çözüm; orta/uzun seyahat mesafeleri olan orta/büyük beton mikserleri ile kullanım amacıyla tasarlanmıştır. Tamburun dönme hızı 15 ile 22 rpm aralığındadır ve kapasitesi ile 6 ile 14 m3 aralığındadır.
Bonfiglioli’nin yenilikçi çözümü; normal güç sağlayan bir AC elektrikli motoruna ve acil durum kullanımı için bir DC elektrikli motoruna akuple olan Bonfiglioli’nin eski 500 Serisinin dişli kutusunu içerir.
Bu çözüm yalnız daha fazla enerji etkinliği ve azalan yakıt tüketimini sağlamakla kalmaz aynı zamanda çimento karıştırıcısının işletim maliyetlerinin azaltılmasına da yardımcı olur (örneğin hizmet aralıklarını uzatarak ve servis işlemini hidrolik tahrik çözümlerinde olduğundan daha basit bir hale getirerek).

Performans da iyileştirilmiştir: Dönme hızı kontrolü daha doğrudur; işletim gürültü seviyeleri belirgin olarak daha düşüktür (yüksek hız dişli kutusu kademesinin helisel dişli profili ve elektrikli motor sayesinde).
Son olarak fonksiyonellik; bir arıza durumunda yüksek seviyede kalır. İkinci ve yedek bir DC motorunun varlığı; artıklığı garanti eder ve tambur boşaltım sisteminin arızalarından kaynaklanan riskleri ve potansiyel olarak tehlikeli durumları ortadan kaldırır (eğer tambur dönmüyorsa çimento katılaşabilir ve mikseri kullanılmayacak hale getirebilir).

Temel faydalar

- Artan enerji etkinliği
- Azalan yakıt tüketimi
- Standart hidrolik çözüme karşı servis aralıkları daha seyrek ve daha basittir
- Daha iyi tambur rotasyonu hız kontrolü
- Maksimum verimlilik ve minimum gürültü için optimize edilen dişli tasarımı
- Acil durum elektrikli DC motoru; makine arızalarında dahi daha yüksek kullanılabilirlik sağlar.