Mobil
Deniz ve offshore

Deniz ve offshore

Bonfiglioli Grubu gemi güverte vinçleri, offshore vinçleri, güverte makineleri, azimut pervaneler ve boru döşeyiciler gibi deniz ve offshore uygulamalarında kaldırma, çekme ve döndürme makineleri için çok çeşitli bir ürün grubu sunmaktadır. Bu ürünler; planet vites kutuları, eğimli sarmal ve paralel milli vites kutuları, elektrikli motorlar ve frekans regülatörlerini içerir. Belirli ürün gruplarının ve torna çarkların tasarımı, ABS, DNV, LR, vb. önemli Sınıflandırma Toplulukları ile belirlenmiştir. Bu ürünler tüm önemli Sınıflarda 3.2 Sertifika ile teslim edilebilir ve yük taşıma bileşenlerinin tam izlenebilirliği ile Sınıflandırılır.

Ayrıca Bonfiglioli kaldıraçlı sondaj platformları, kaldırma gemileri, konaklama ve rüzgar jeneratörü kurulum gemilerine yönelik şasi ve pinyon tasarımı ile kaldırma makineleri için özel bir vites kutusu grubu da geliştirmiştir.

Gemi Vinçleri için Çözümler

Bonfiglioli 700C ve 700T serilerine ait planet vitesler, sırasıyla vinç dişlileri ve döndürme dişlileri olarak gemi vinçlerine monte edilir.

Tipik kurulum yük vinci, yardımcı vinçler, hortum taşıma vinçleri, vb. ile gemide yapılır.

Vinç vitesleri, Bonfiglioli Grubunun hareketli makineler alanındaki güçlü yönlerinden biri olan ‘’poyra vites’’ Trasmital 700C serisinden miras olarak kalmıştır. Bu ürün geçmişi ile Bonfiglioli, çeşitli seçenekler sunabilmektedir.

Ayrıca, rüzgar jeneratörleri için Bonfiglioli rotadan sapma & yalpalama vitesleri ile aynı teknolojiyi kullanan 700T serileri için de çeşitli seçenekler mevcuttur.

Güverte Makineleri için Çözümler

Demirleme & çeki vinçleri, çapa taşıma sistemleri, çekiş & depolama vinçleri, ırgatlar ve bocurgatlar gibi çeşitli uygulamalar, 700C serisi için orta hafif güç kutuları ve HDP/HDO serisi için orta yüksek güç kutularında bir sınama testine olanak verir.
300 serisi ve 700T serisi pinyon halkası iletim sistemleri için kullanılmaktadır.

Vinç tamburu genellikle vites kutusunun zıt yönünde desteklenir ancak 700C serisindeki güçlü makine yatakları konsol kurulumunu da kolaylaştırır. Hidrolik ve elektrik tahrikli çeşitlerin yanı sıra, sıralı ve sağ açılı konfigürasyonlar da Bonfiglioli ürün grubunda yer almaktadır.

Offshore Vinç ve Kreynler için Çözümler

Bonfiglioli ürünleri, ikmal gemileri için maçuna ve vinçler (PSV, OSV), FPSO, sondaj platformu, çapa taşıma sistemleri, yükseltici çekme sistemleri, taret vinçleri, AHC fonksiyonlu ROV vinçleri ve A&R sistemleri gibi petrol ve gaz uygulamalarına uygundur. Bonfiglioli 300 ve 700C serilerine ait planet vites kutuları, tamburlu vincin doğrudan tahriki üzerinde kullanılırken; pinyonlu 700T serisi tamburun dişli halka ile temin edildiği daha büyük vinçlerde kullanılmaktadır.

Çok yüksek güç gereksinimi ve ağır iş koşullarında, Bonfiglioli'nin tek başına bir çözüm olarak veya son planet vites aşaması ile kombine halde HDP/HDO serisinin sarmal ve eğimli sarmal vites kutuları kullanılabilir.

Azimut Pervaneler için Çözümler

Bonfiglioli vites kutuları çekici römorkörler, sondaj platformları ve yolcu gemilerinde azimut pervaneler için dümen donanımı olarak kullanılmaktadır.

Vitesler ve yatakların ömrü, hem dinamik konumlandırma modu hem de seyir modu için Sınıf gereksinimlerine dayanarak hesaplanır. Entegre pinyon (700T serisi ve Sınıf 3.2 sertifikalı pinyon) ve dümen bloku için dişi yiv bağlantısı (300 serisi) ile çözümler mevcuttur.

Kaldırma Makineleri için Çözümler

Kaldırma makineleri için Bonfiglioli vites kutuları, entegre pinyon ile birlikte ve onsuz 700T serisinin tasarımlarını içermektedir.
Birimler, sondaj platformları ve servis kaldırma ekipmanı, kaldırma botları ve rüzgar jeneratörü kurulum gemilerinin bacaklarını ve gövdelerini kaldırıp indirmek için kullanılır.

Vites kutusu tasarımı, ABS ve DNV tarafından değerlendirilmiştir. Üretim, tüm yük taşıma parçalarının 3.2 sertifikası ve tam izlenebilirlik ile Sınıf gerekliliklerine uygun olarak gerçekleştirilmektedir.

Boru Döşeyiciler için Çözümler

Bonfiglioli 700C serisinin rota dişlileri tork, ömür ve enerji açısından bakım gerektiren boru gergileri için kusursuz bir çözümdür. Soğutma sistemi, basınçla yağlanmış dişli çark takımı ve yataklar ile temin edilir. 600 kNm'ye kadar bir tork aralığı, neredeyse bilinen tüm uygulamaları kapsamaktadır.

300 serisinin modüler vites kutuları ise 2000 kNm'ye kadar tork için uygundur.

Ürünler