Endüstriyel
MTÇ: Yeni Mekatronik Tahrik ve Çözümler Bölümü
< geri

MTÇ: Yeni Mekatronik Tahrik ve Çözümler Bölümü

Bonfiglioli, “Endüstriyel Mekatronik Tahrik ve Çözümler Bölümü”nün (MTÇ) oluşumuyla endüstriyel güç iletim piyasasındaki eşsiz pozisyonunu daha da sağlamlaştırmaktadır.

MTÇ Bölümünün misyonu, “Uygulamanın yaşam döngüsü boyunca Enerji Verimli Güç iletim piyasasında risksiz ortak” olmaktır. Bonfiglioli, bunu başarmak için, entegre çözüm tedarikinin ve sadece tek ürünlerde olmamak üzere birtakım anahtar müşterilerle uzun yıllardır başarılı bir şekilde uyguladığı bir stratejiyi sağlamlaştıracaktır. Bu da, elektrik, elektronik ve uygulama yeterlilikleri yani mekatronik yakınlığına neden olmaktadır.

MTÇ Bölümünün ürün çevresi, fırçasız motorlar, düşük geri tepmeli dişliler, sürücüler ve servo tahriklerle temsil edilmektedir. Bu ürünlerin bir araya gelmesiyle Bonfiglioli’nin Endüstriyel piyasaya teklifi, Bonfiglioli’nin elektronik odaklı ürünler ve aynı zamanda mekatronik ve dikey olarak entegre çözümler geliştirme maksadıyla Tek Durak Mağaza haline gelmesine olanak sağlamaktadır.

İki Mükemmellik Merkezi, MTÇ’nin başarısını sağlayacaktır. Birincisi, elektronik bileşenler ve özellikle sürücüler ve servo tahrikler bakımından güçlü teknik, ARGE ve imalat kabiliyetlerine sahip olan Almanya’da bulunan Bonfiglioli Vectron’dur. İkincisi ise, Bonfiglioli’nin özellikle MTÇ Bölümünü desteklemek için oluşturulmuş yeni tesisi olan Rovereto’da (Trento) bulunan BMR’dir (Bonfiglioli Mekatronik Araştırma). BMR, fırçasız motorlara ve düşük geri tepmeli dişlilere odaklanacak olup ayrıca güçlü ARGE kabiliyetinin yanı sıra kendisine atanan sofistike ürünleri imal edebilen son teknoloji bir üretim tesisi sunmaktadır.

Vectron ve BMR, birlikte, en iyi güç iletim ürün teklifi piramidini hedefleyen yeni ve müşteri odaklı ürün çözümlerinin geliştirilmesini sağlayacaktır.

MTÇ, uluslararası olarak yayılır ve gelişmiş uluslararası ekiplerini kullanarak müşterilerini doğrudan takip etmek için Bonfiglioli’nin şubelerinden faydalanır. MTÇ’nin başarısının anahtarı, şube ve ARGE merkezlerinde, görevleri hep birlikte müşterilerin ihtiyaçlarını tahmin etme, anlama ve karşılama görevi olan bir teknik uzmanlar grubu olan DSC’nin (Tahrik Servis Merkezi) sağladığı güçlü teknik destektir.

Bu taahhütlerin bir araya gelmesi, MTÇ Bölümünün müşterilerine enerji tüketimini en aza indirgeyen, Toplam Mülkiyet Maliyetini azaltan, süreçlerinden enerji geri kazanımı sağlayan ve son derece kesin çözümler sunan tam entegre çözümler sağlamaya odaklanmasına olanak sağlayacaktır.