Endüstriyel
Bonfiglioli hesaplama araçları: müşteriler için yeni bir hizmet
< geri

Bonfiglioli hesaplama araçları: müşteriler için yeni bir hizmet

Bonfiglioli gibi kompleks bir Grubun global alanda büyümesi; ticari faaliyetler, müşteri desteği ve tabii ki tasarım uygulamalarının yanısıra sürekli bir yeni araç arayışında olmayı gerektirmektedir.

Son yıllarda küresel pazar yönetiminin olumlu yönde gelişimine eşlik eden yeniliklerin sahibi AR&GE, Bonfiglioli'nin piyasadaki varlığının çok önemli bir parçasını oluşturmaktadır. Senaryonun bu kısmında, uygulandığı araçların güvenilirliğini ve kesinliğini iyileştirmeyi amaçlayan yeni bir hesaplama süreci söz konusudur.

Güç Aktarım Çözümleri bölümünde geliştirilen bu yeni süreç, son 24 ay içerisinde yüzlerce farklı ürün konfigürasyonunda 40.000'i aşkın hesaplamayı başarıyla yöneterek güç aktarım zincirindeki çok sayıda mekanik unsurların ve çeşitli uluslararası hesaplama düzenleme ve standartların yol açtığı engellerin üstesinden gelmiştir.

Bu sonuca, endüstriyel şanzımanların hesaplanması için ticari bir yazılım kullanılarak tek bir çalışma ortamında hesap çizelgelerinin rasyonalize edilmesiyle ve oldukça karmaşık bir şirket içi program olmasına rağmen kısmen harici kullanıma da sunulan ve satış ağı teknik desteği optimize eden PTS Araçları adında bir Bonfiglioli sisteminin oluşturulmasıyla ulaşılmıştır.

Bonfiglioli ürünleriyle etkileşim gerektiren bu uygulamanın verileri Müşteriden alınıyor; teknik satış destek ekibi, kodlama protokolüyle korunan bir portala internet sayfasını bağlıyor, en uygun görülen şanzımanı seçiyor ve hesaplama taleplerini gönderiyor. Yanıt, birkaç dakika içerisinde, müşteriye verilmeye hazır PDF formatındaki sonuçlarla birlikte hazır hale getiriliyor.

Bu işlemlerin tamamında kesinlik, müşterinin özel gereksinimlerine uygunluk ve hedef gözeten müdahaleler aracılığıyla bileşenleri optimize etmeyi amaçlayan hızlı yanıt özellikleri esas alınmıştır.