Endüstriyel
Bonfiglioli,  tırmanıcıların Rai Uno “Kırmızı mı Siyah mı” oyun gösterisinde “Rotor”da yarışmalarına yardımcı oldu
< geri

Bonfiglioli, tırmanıcıların Rai Uno “Kırmızı mı Siyah mı” oyun gösterisinde “Rotor”da yarışmalarına yardımcı oldu

TIRMANICILAR, İtalya’nın ilk devlet televizyonu kanalı RAI UNO’DA “ROTOR”DA YARIŞTI.
Climblock tarafından icat edilen dev tekerlek “Rotor”, Fabrizio Frizzi’nin sunduğu televizyon gösterisi “Kırmızı mı Siyah mı”nın ana özelliklerinden biri.

Fabrizio Frizzi ve Gabriele Cirilli ile bir sonraki “Kırmızı mı Siyah mı? Ya Hep Ya Hiç”, Rai Uno yeni oyun gösterisinde, Trentino Kalkınma Teknolojisi Alanında geliştirilen teknolojinin yenilikçi ve yaratıcı bir parçası yayınlanacak.
“Rotor”
, Via Zeni, Rovereto’da BIC merkezinde en iyi tırmanıcılara muhteşem bir yarış sağlayan 5 metre yüksekliğinde ve 3 ton ağırlığında, başka şirketlerle (Eiron, Tecs, Elettronica Agis ve Bonfiglioli) işbirliği halinde tasarlanıp inşa edilen dev bir tekerlektir. Programın, bir dizi muhteşem yarışın gösterileceği bir sonraki bölümü yarın, 15 Mart Cuma günü saat 21:10’da Rai Uno’da yayınlanacak.

Renzo Vettori’nin liderliğindeki teknisyenler ekibinin Cinecittà, Roma’da Rai stüdyolarında tekeri monte etmeleri birkaç gün sürdü. Ekip, ayrıca, denemeler ve gösteri kayıt oturumları esnasında da teknik yardım sağlamıştır. Her şey yolunda gitmiştir ancak oyunun sonuçları hala katiyen gizli tutulmaktadır. Rai’nin yayınladığı basın bildirisinde, etkinlik, “dünyanın en büyük tırmanma makinesinde serbest tırmanma yarışı” olarak açıklanmıştır.

“Rotor” tekeri, bilindiği gibi, 5 metre yüksekliğinde ve toplam 3 ton ağırlığındadır. Teker saniyede 2 metreye varan hızda dönerken tırmanıcılar tempolarını 12 metreye varan daire çevresine tırmanarak gerçekleştirir. Teker Climblock tarafından bulunmuş ancak Trention Development’ın BIC sahasında bulunan diğer dört şirket yapımında yer almıştır.
Eiron, prototipin tasarımına yardımcı olmuş, Tecs, idari çizimlerini hazırlamış ve Elettronica Agis de elektrikli sistemi sağlamıştır.
“Rotor” un, Bonfiglioli Riduttori S.p.A.’nın Rovereto Teknoloji Bölgesindeki araştırma merkezinde geliştirilen yenilikçi, kalıcı mıknatıslı, fırçasız elektrikli motorlarla teçhiz edilecek ticari bir sürümü yakında üretime girecektir.

Geniş ölçekli tırmanma duvarlarına ihtiyaç olmadan dayanıklılığın, gücün ve hızın geliştirilmesine yardımcı olan bu orijinal makinenin serbest tırmanıcılara yönelik kapalı mekan eğitim ekipmanı olarak özellikle başarılı olması muhtemeldir.
Yenilikçi “Rotor”, Münih’te, tırmanma sporu konusunda dünyanın en iyi fuarlarından biri olan ISPO 2013’te özel tanıtımı yapılmıştır. 6 Şubat tarihinde, Climblock “Rotor”, fuarın en orijinal ve yenilikçi ürünlerinden biri seçilmiştir.

Fabrizio Frizzi ve Gabriele Cirilliir’in sunduğu ve prodüksiyonu Magnolia ile işbirliği halinde Rai Uno tarafından gerçekleştirilen oyun gösterisi “Kırmızı mı Siyah mı”nın bir sonraki randevusu 15 Mart Cuma günü saat 21:10’da.