Endüstriyel
Bonfiglioli, Bauma China 2016’da: Ticari şirketten iç piyasaya yönelik yerel bir şirkete uzanan yol
< geri

Bonfiglioli, Bauma China 2016’da: Ticari şirketten iç piyasaya yönelik yerel bir şirkete uzanan yol

Bonfiglioli, Bauma Çin’deki basın toplantısında 2016’daki zaferlerini ve geleceğe ilişkin planlarını paylaştı. Şirket 2016’da 780 milyon satış hedefine ulaşarak çeşitli uygulama alanlarında güç aktarımı ve kontrol kategorilerinde dünya lideri olarak sahip olduğu konumu doğrulamayı amaçlıyor.

Bölgesel olarak baktığımızda, Asya ve ABD iş portföyümüzdeki varlıklarını güçlendiriyorlar; Asya Pasifik %21’lik bir orana ulaşırken EMEA ve Amerika sırasıyla %58 ve %21 oranlarına sahip. Ürün gruplarını incelediğimizde, mobil makinelere yönelik tahrikler Bonfiglioli’nin cirosunun yaklaşık üçte birini oluşturuyor. Geri kalan ciro payı rüzgar jeneratörü, madencilik ve çelik işleri, malzeme taşıma ve proses teknolojisi gibi çeşitli endüstriyel sektörlerden elde edildi. 2015’in sonunda, Bonfiglioli 1/3’ü Asya Pasifik’te bulunan yaklaşık 3650 çalışanıyla iç piyasa için yerli yatırım politikasını doğruladı.

Böyle bir senaryoda Hattingen’deki O&K Antriebstechnik GmbH’nin şirket bünyesine katılması 3 milyon Nm’ye kadar performans aralığında planet redüktör ürün portföyüne ideal bir katkı sağladı. Bu sayede, müşteriler Madencilik ve İnşaat makinesi endüstrisindeki tüm performans gereksinimlerini karşılayacak tek kaynak olarak Bonfiglioli’ye güvenebiliyorlar. Adı üstün kaliteli ürün ve hizmetlerle özdeşleşen O&K Antriebstechnik, madencilik sektörüne daha geniş bir erişim sağlarken Bonfiglioli’nin global dağıtım ağından da yararlanıyor.