Hindistan İtalya Büyükelçisi Bonfiglioli tesisini ziyaret ediyor
< geri

Hindistan İtalya Büyükelçisi Bonfiglioli tesisini ziyaret ediyor

Bonfiglioli yönetiminin genişlettiği bir daveti karşılayan Hindistan İtalya Büyükelçisi Ekselansları Daniele Mancini, eşi Maria Rita Mancini ve büyükelçilik Ekonomi ve Ticaret Bakanı Elisabetta Holsztejn Tarczewski ile birlikte 8 Haziran 2013 tarihinde Bonfiglioli Group’un Hindistan’daki üretim tesisi BTPL’ye (Bonfiglioli Transmission Pvt Ltd) resmi bir ziyarette bulundu.

Bu ziyaret, Bonfiglioli’nin Hindistan sanayi panaromasındaki önemini vurgulamaktaydı. Bonfiglioli, Hindistan’da en uzun süreli (1999 yılından beri) son teknoloji üretim tesisi ve satış ağını kuran başlıca İtalyan imalatçılardan biridir. Şirketimiz, aynı zamanda, özellikle BTPL tesisinin bulunduğu bölgede elde edilen sonuçlar bakımından Hindistan’daki en önemli İtalyan işletmelerden biridir.

Büyükelçi, ziyareti sırasında, yaklaşık 27,000 m2 alan kaplayan ve mobil makine ve rüzgar türbini sanayilerine yönelik bileşenlerin üretimine adanmış tesisi gezme fırsatını yakaladı. Bonfiglioli Hindistan’ın organizasyonunu ve gücünü kendi gözleriyle görmüş ve Bonfiglioli’nin, sapma ve hatve kumandası bileşenlerinde Hindistan’ın rüzgar sektörünün en büyük tedarikçisi ve kendinden tahrikli makineler ve kazı makineleri de dahil olmak üzere çeşitli sanayi uygulamalarına yönelik fotovoltaik enerji ve güç iletimi sistemlerinin güç dönüştürme sistemlerinde lider bir oyuncu olduğunu görmüştür.

Büyükelçi, Bonfiglioli’nin Hindistan’da yaptığı yatırımları takdir etmiş ve son geliştirmeler sayesinde, BTPL tesisinin artık nasıl üretim organizasyonu, gelişmiş mekanikleşme süreçleri ve işçi sağlığı ve güvenliğine yaklaşım bakımından ülkenin en gelişmiş ve en etkili tesisi haline geldiğine dikkat çekmiştir.

Büyükelçi, ayrıca Bonfiglioli’nin Hindistan operasyonlarının sadece yerel piyasaya değil grubun diğer uluslararası piyasalarına da çözümler sunma kapasitesinden ve BTPL’nin hasılatlarının önemli oranının ihraç edilmesinden de etkilenmiştir.

Son olarak, Büyükelçi ve onun kadrosu, Bonfiglioli’ye KSS teşvikleri ve CheerFutureLand projesine verdikleri büyük desteği takdir etmiştir.