Bonfiglioli Group Leonardo Ödülünü aldı
< geri

Bonfiglioli Group Leonardo Ödülünü aldı

25 Ocak tarihinde Quirinale’de gerçekleştirilen törende, Bonfiglioli Riduttori SpA şirket müdürü Sonia Bonfiglioli’ye İtalya Cumhuriyeti cumhurbaşkanı Giorgio Napolitano tarafından Leonardo Ödülü takdim edildi.

Leonardo Ödülü, İtalyan ihracatlarının kalitesini sağlayıp sürdürme konusundaki başarılar için verilmektedir. Uzun bir seçim sürecinden sonra, ödül, şirketin yenilikle büyümeye yönelik itibarının görülmesi üzerine Bonfiglioli’ye verilmiştir.

Bonfiglioli, dünya çapında iştirakleri olan uluslararası bir grup olup İtalya, Slovakya, Hindistan ve Vietnam üretim tesislerinde yaklaşık 3000 kişilik işgücüne sahiptir.
Bonfiglioli Group, hızla yeşil enerji alanında da anahtar bir tedarikçi haline gelmektedir.
Güç iletimi dişli kutularına yönelik geleneksel pazardaki etkisini sürdürürken fotovoltaik enerji ve rüzgar enerjisi sektörlerine yönelik bileşenlerin geliştirilmesine ve üretimine çokça yatırım yapan Bonfiglioli, yeni pazarlara uzanabilmiş ve bunlarda lider bir oyuncu olmayı başarmıştır.

Bonfiglioli, şirketin değişiklikleri yorumlayabilmesinin ve sadece büyüme için değil aynı zamanda son derece kalifiye işgücünün güvenliği için en iyi stratejileri seçmesinin görülmesi üzerine Leonardo Ödülüne uygun görülmüştür. İlanlarında, seçim kurulu, Bonfiglioli’yi, uluslararası endüstride bir model ve dünya çapında İtalyan mükemmeliğinin güvenilir bir elçisi olarak tanıtmıştır.

Luisa Todini’nin başkanlığını yaptığı Kurulda, Laura Biagiotti, büyükelçi Umberto Vattani ve Nerio Alessandri gibi lider isimler de bulunmaktaydı. Leonardo Ödülünün kurucuları arasında İtalyan endüstrisi konfederasyonu ve İtalyan dış ticaret enstitüsü de bulunmaktadır.