< geri

Bu gerçekten etkileyici bir tahrik, Bonfiglioli için bile

Hızlı teslimatları ve anında servisiyle övünen endüstriyel bir tahrik şirketi, olağanüstü bir şekilde kendini kanıtlayan klasik bir yarış arabasına sponsor oluyor.

Avustralya ve Yeni Zelanda’da ileri teknoloji tahriklerinde stoklama, montaj ve yedekleme bakımından genişlemeye 20 milyon $ yatırımda bulunan Bonfiglioli Transmission, bunu yapmak için iki tekerle viraj alsa da kendinden 40 yaş küçük arabaları geçen Abarth Fiat 600’ün arkasında duruyor.

"Bu ultra kompakt yüksek performanslı araçlar, Le Mans ve Daytona gibi ünlü uzun mesafe yarışlarında kendi sınıfında asla yenilmemiş, Mini Cooper’ları ve diğer büyük aaçları rahatlıkla yenmiştir. 2.Grup ve en nihayetinde 5.Grup Gezinti arabaları olarak uzun soyları hala etkileyici," diyor, kompakt ancak güçlü Bonfiglioli tahrikleri kullandığı 74 ülkedeki metal yapı sektörüne yönelik sac profil makineler imal eden Hayes International şirketinin sahibi Mike Lowe.

"Aradığım arabayı bulmam bir yılımı aldı… tam gelişmiş 2.Grup kopyasına dönebileceğim Abarth bağlantılı ileri açılır kapılı bir Fiat 600. Araba, Sidney’den gönderildi ve beş yıl boyunca hakiki Abarth yarış motoru da dahil olmak üzere tüm parçaları dünya çapında mevcuttu. Yıllar geçtikçe, aracı, sadece asfalt rallisi özelliğinde Abarth ve belki, sadece belki, Yeni Zelanda’daki en hızlı 1000cc araç olduğuna inanarak sürekli geliştirdik. Bir gün şunu fark ettik..."

Arabanın Abarth dört silindirli 1050cc, spor başlıklı, ikiz yan-emişli 40mm Webers’li 10.75:1 sıkıştırma motoru, avgasta (yüksek oktanlı yakıt) rally trimde 7500rpm’de yaklaşık 70 kw üretiyor. Yarış bitişinde 40 yaşındaki klasik aracın boş ağırlığı yaklaşık 690kg ve Bay Lowe veya ko-pilotu Phil Sutton ile 900kg’dur.

"Targa’daki birçok diğer daha geniş arabayla karşılaştırıldığında, hız kaybı bizim sonumuz olacağı için her zaman biraz canavarca süratle gitmek zorundayız. Yokuşlardan da bu yüzden nefret ediyoruz ama yokuş aşağı gitmeye bayılıyoruz! Aracı sürmek inanılmaz keyifli, özellikle de üç ya da hatta iki tekerle 90 derece sola dönerken.

"10.Yıldönümü etkinliği gelirken neden daha daha hızlı modern bir araç tercih etmediğim soruldu… açıkça görünen maliyetin dışında asıl motivasyonumun ‘tatmin’ olmak olduğunu açıkladım … 40 yaşında 1000cc bir araçla yarışı tammalamak yarışın yarısında öne geçmek, Porsche ve benzeri araçlara yetişmek Takımımda bulunan herkese inanılmaz tatmin sağlıyor"

Bonfiglioli Transmission’un İşletme Müdürü Bay Malcolm Lewis, araba ve ekibinin, mevcut tasarımlar üzerinde kademe kademe yapılan iyileştirmelerden ziyade, şu ana kadar tepeden tırnağa görülen en iyisi olmak üzere, ağır HD serisi gibi yenilikçi tahrikler tasarlayan Bonfiglioli’nin ileri mühendislik değerler sistemini paylaştığını söylüyor.

"Onlar da bizim gibi yüksek performans İtalyan performansına sahipler, daima sınıflarında en iyisini bulma ve tasarımda sektörün yıllarca ilerisinde olma arayışında."

Bonfiglioli Transmission (Avustralya) Pty Ltd, dünya çapında 2500 çalışanı ve yılda iki milyon ürün satışıyla uluslararası Bonfiglioli grubun bir parçası. Tüm Avustralya şubesi, yaklaşık 80 ulusal dağıtıcının desteklediği 13 şube ve sekiz üretim tesisine sahip küresel ağın bir parçası ve Avustralya-Asya dağıtıcı ağı, Avustralya Eyaletlerindeki ofisleriyle tamamlanıyor ve Yeni Zelanda Bonfiglioli’nin Sydney’deki şirket merkezinde HD serisi tahriklere yönelik tamamen yeni bir kurulum ve test hattını devreye alması, Şirketin ürün yelpazesi, stoklama, mühendislik kapasitesi ve müşterilere cevap verebilirliği arttırma amacı ile son yıllarda Avustralya ve Yeni Zelanda'da yapmış olduğu 20 milyon Euro üzerindeki yatırım dizisinin en sonuncusu olmuştur.

Bonfiglioli Australasia hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen Bonfiglioli Transmission Şirket Müdürü Malcolm Lewis ile görüşün
Bonfiglioli Transmission (Avustralya) Pty Ltd, 2, Cox Place, Glendenning, 2761, tel 61 – 2 - 8811 8000, faks 61 – 2- 9765 6605 malcolmlewis@bonfiglioli.com.au. Yeni Zelanda için, lütfen Neil Pollington ile görüşün: 0800 432 777, cep (021) 827 199, npollington@bonfiglioli.com.au.