Bonfiglioli BSR senkron relüktans motorlar: Daha yüksek güç ve verimlilik
< geri

Bonfiglioli BSR senkron relüktans motorlar: Daha yüksek güç ve verimlilik

Bonfiglioli’nin yeni BSR senkron relüktans motorları serisi, IE2 verimlilik sınıfına sahip dört kutuplu standart endüksiyon motor serisiyle aynı statör uzunluğundaki IE4 verimlilik sınıfına erişiyor. Ayrıca, IE2 verimlilik sınıfına bağlı olarak aynı motor hacminde gücünü iki katına çıkarıyor. Bunlar uygulama düzeyinde önemli faydalar sağlayan olağanüstü gelişmelerdir. Bonfiglioli, bu doğrultuda, geniş bir uygulama yelpazesine uyacak iki adet motor ve frekans invertörü paketi de sunuyor: Biri IE4 standardında “Yüksek Verimlilik” paketi, diğeri ise dinamik ve yüksek hassasiyet hızına sahip “Yüksek Güç Yoğunluğu". Dahası: Tüm bunlar sensörsüz moddadır.

BSR tipi tanımlı motor, IEC71’den IEC132’ye kadar altı çerçeve boyutunda mevcuttur. Aralık 0,37 ile 18,5 kW arasında olacaktır. IE4 standardındaki “Yüksek Verimlilik” paketi, mevcut bir makinenin yükseltilmesini ve verimliliğinin çok hızlı bir şekilde artırılmasını sağlıyor. Aynı çerçeve boyutunda, optimize tahrik yazılımı ile kombine edilmiş bu yeni motorlar sadece verimlilik açısından büyük kazançlar sağlamakla kalmıyor, işletim maliyetlerini de önemli ölçüde düşürüyor.

Bonfiglioli dişli kutusu portföyü ile kombine edilmiş “Yüksek Güç Yoğunluğu” paketi de gerekli kurulum alanı ile ilgili sayısız avantaj sunuyor. Aynı çıkış gücündeki yeni senkron relüktans motor BSR ise oldukça az yer gerektiriyor. Tahrik daha kısa ve terminal kutusu da dahil olmak üzere daha küçük tasarlanmıştır. Uygulamaya bağlı olarak bu avantajı iki çerçeve boyutuna kadar kullanmanız mümkün. Bu sayede daha fazla alana ihtiyaç duyan makine tasarımcıları da daha özgür çalışma olanağı buluyor. Active Cube Serisi Bonfiglioli frekans invertörlerinde bulunan yeni vektör kontrolü (FOC Alan Odaklı Kontrol), özellikle de değişken yükler ve inert gerektiren uygulamalarda makinenin yüksek hassasiyet, dinamik hız ve tork kontrolü sunmasına yardımcı oluyor. Bonfiglioli Senkron Relüktans (BSR) motorların kanatları ve mıknatısları olmadığından, standart çözümlere kıyasla indüksiyon akımı ve düşük rotor kaybı da yoktur. Bunun yerine yüksek güvenilirlilik sunan daha az ısı kaybı ve daha uzun ömürlü rulmanlara sahiptir.

Active Cube frekans invertörlü senkron bir relüktans dişli motor içeren bu tahrik sistemibaşta pompa, fan, karıştırıcı ve dozajlama olmak üzere birçok farklı uygulama için uygundur.

Bonfiglioli tarafından geliştirilen bu yeni teknoloji, şirketin müşterilerine halihazırda sunduğu mevcut çözüm yelpazesini tamamlayıcı niteliktedir. 60 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren Bonfiglioli, pazara kulak veriyor ve müşterinin performansını ve verimliliğini arttıracak anahtar teslim çözümler sunuyor.