Mezuniyet ödülleri 2015
< geri

Mezuniyet ödülleri 2015

Leonardo Komitesi ve Bonfiglioli Riduttori S.p.A. mekatronik uygulamalar sektöründe İtalyan üretimi üzerine en başarılı tezleri ödüllendiriyor

Yenilenen Clementino Bonfiglioli Ödülü, altı aylık ücretli işe alım olanağı sunuyor

Roma, 19 Haziran 2015 - Leonardo Komitesi tarafından desteklenen 2015 Mezuniyet Ödülleri'nin bir parçası olarak, Bonfiglioli Riduttori S.p.A. endüstriyel uygulamalarda güç aktarımı için yenilikçi mekatronik çözümler geliştirme konusunda tezler üzerinde çalışan genç mezunları ödüllendirme sözünü yenileyerek Gruba ait tesislerden birinde altı aylık ücretli işe alım olanağı sunuyor.

Bonfiglioli Riduttori S.p.A., endüstriyel prosesler, otomasyon, kendinden tahrikli makineler ve endüstriyel enerji renejerasyonu için entegre güç aktarım sistemlerinin tasarımı ve yapımı alanında liderdir. Bologna merkezli grup, yenilikçi çözümlerini çeşitli endüstriyel alanlara başarıyla uygulayıp İtalya ve Almanya'da uygulamalı araştırma ve özel teknoloji merkezleri oluşturarak, tek bir entegre sistemde elektronik ve mekaniği içeren mekatroniği başlıca uzmanlık alanlarından birine dönüştürdü.

Şu anda girişimci Luisa Todini'nin başkanlığını yaptığı Leonardo Komitesi 1993 yılında Senatör Sergio Pininfarina ve Senatör Gianni Agnelli, Confindustria, ICE ve bir grup girişimcinin ortak girişimleri sonucunda, İtalya'yı çeşitli girişimlerle bölgesel bir sistem olarak tanıtarak ülkenin ürünlerinde ve yaşam tarzında yansıtılan girişimcilik, sanatsal yaratıcılık, iyileştirme ve kültür gibi niteliklerini vurgulamak amacıyla kuruldu.

Mezuniyet Ödülleri, Leonardo Komitesi'nin 1997'den bu yana Üyelerinin desteğiyle teşvik ettiği ve zaman içinde ülke çapında birçok üniversiteden yüzlerce genç mezun ve öğretim görevlisinin ödül almasına olanak tanıyan bir girişimdir.

“Leonardo Komitesi en az 18 yıldır İtalyan ekonomisinin geleceğini temsil eden gençlerin yeteneklerini destekliyor ve teşvik ediyor,” diyor Leonardo Komitesi Başkanı Luisa Todini. “Mezuniyet Ödülleri'nin

amacı, onlara bir alan yaratmak, çeşitli sektörlerde İtalya'nın en iyi yönlerini sergileyen, öne çıkan ve en değerli bulunan tezlerin kıymetini ödüllendirmek ve vurgulamaktır. 1997'den bu yana İtalya genelinde 140 yeni mezunu ödüllendirdik ve destekledik.” “Bugün, İtalyan üretiminin mükemmelliğini korumak ve kollamak için yeni nesillerin yeteneklerini ve yaratıcılığını her zamankinden daha çok desteklememiz gerekiyor,” diyerek sözlerine devam ediyor Luisa Todini. “Leonardo Komitesi, bu amaca ulaşmak için çalışmasının yanı sıra Mezuniyet Ödülleri girişimi aracılığıyla genç insanları iş dünyasına daha da yakınlaştırmayı hedefliyor.”

Bu yıl 5. kez verilecek olan “Clementino Bonfiglioli Ödülü” kazanana Bonfiglioli Riduttori S.p.A. tesislerinden birinde 6 aylık stajyerlik olanağı sağlayacak.

Ödülün başlıca amacı, mekatronik sektörüne uygulanabilecek yenilikçi çözümlerle ilgili bir tez üzerinde çalışan genç öğrencilerin araştırma aktivitelerinin değerini vurgulamak ve desteklemektir. Değerlendirme kriterleri şunlardır: Projenin teorik ve pratik gösterimini sağlayacak şekilde yazılmış ve sonuçların yorumlanmasını içeren bir tez.

Uygun öğrenciler, Mekatronik, Makine, Elektrik veya Elektronik Mühendisliği bölümlerinden 01/01/2014 tarihinden sonra tamamlanmış uzman derecesinde tezlere sahip olarak mezun olan öğrencilerdir (yeni sistem, minimum sınıflandırma 90/100 veya 100/110).

Katılmak için uygulama formunu, elektronik formattaki tezinizi, tez danışmanı tarafından imzalanmış tez özetini ve başvuru mektubunu, tam özgeçmişinizle birlikte Leonardo Komitesi Genel Sekreteri'ne (adres: Liszt 21 – 00144 Roma, İtalya, tel. +390659927990 - segreteria@comitatoleonardo.it) en geç 16 Kasım 2015 tarihine kadar gönderin.

Ödül ve başvuru yöntemlerine ilişkin belgelerin tamamını şu bağlantıda bulabilirsiniz: http://www.comitatoleonardo.it/it/premi-di-laurea/57-istituzionale/premi-di-laurea/207-premio-clementino-bonfiglioli Ayrıca belgelere şu bağlantıdaki Bonfiglioli sitesinden de ulaşabilirsiniz: http://www.bonfiglioli.it/it-it/azienda/iniziative-sociali/italia-eccellenza-in-materia-d-istruzione/

Ödül Cumhurbaşkanı'nın katılımıyla Quirinal Sarayı'nda gerçekleştirilecek Leonardo Ödülleri töreninde verilecek.