Hannover Messe 2017: Bonfiglioli yeni ürün serisinin lansmanını, ürünlerde yapılan yeni geliştirmeleri ve genişletilen yeni ürün serisini duyuruyor
< geri

Hannover Messe 2017: Bonfiglioli yeni ürün serisinin lansmanını, ürünlerde yapılan yeni geliştirmeleri ve genişletilen yeni ürün serisini duyuruyor

Bonfiglioli, yeni 300M serisi planet dişlinin sunulmasıyla ürün teklifini genişletiyor. Aynı kompakt boyutlara göre daha yüksek performans ve tork yoğunluğu özellikleriyle öne çıkan, redüksiyon kademeleri ideal düzeye getirilmiş bu yeni seri, 1,3 ile 1300 kNm arasında değişen çıkış torku değerleriyle ve 20 farklı boyut seçeneğiyle sunuluyor. 300M serisi planet tahrikler, yüksek devirde yüzde 50 daha fazla torka ulaşan yepyeni tasarımlı planet rulmanlarla donatıldı. Ünlü 300 serisi planet dişliyle değiştirilerek kullanılabilen Bonfiglioli 300M serisi yeni planet dişli; entegre dişli motorlar, IEC ve NEMA elektrikli ve hidrolik motorlar için uygun.

Bunun yanı sıra şirket, 160 veya 200 kW’lık geliştirilmiş güç aralığına sahip su soğutmalı tahrik kontrolörü Active Cube 7’yi de sunuyor. Tahrikler 400 Volt besleme gerilimiyle sunuluyor. 160 kW modelinde sunulan kompakt ACU 7 konvertörler 2 kW/dm³’lük yüksek güç yoğunluğu özelliğine sahip. Yeni ACU 7 tahriklerin 200 kW su soğutmalı modeli, 2,5 kW/dm3’lük olağanüstü bir güç yoğunluğuna ulaşabiliyor. Geliştirilmiş ACU 7 tahrikler, özellikle malzeme taşıma, madencilik, şeker, su ve atık su, yol inşaatı ve plastik gibi ağır hizmet sektörleri için son derece uygun.

Son olarak en önemli haberlerden biri de Bonfiglioli’nin başarısı kanıtlanmış HDO konik helisel dişli serisinde 9 ile 23 kNm tork arasında değişen 71, 81, 91 ve 95 olmak üzere dört yeni boyut seçeneği sunarak konik helisel dişli tahrikleri serisini genişlettiğini duyurması oldu. Yeni HDO serisi konik helisel dişli birimleri, modüler bir tasarıma sahip olmalarının yanı sıra son derece güvenilir ve dikey ve yatay simetrisi nedeniyle yüksek düzeyde esneklik sunuyor.