Bonfiglioli Hannover Messe’ye gidiyor
< geri

Bonfiglioli Hannover Messe’ye gidiyor

Küresel güç iletim pazarında önde gelen bir Şirket olarak Bonfiglioli Riduttori, uluslar arası seviyede endüstride kayda değer bir rol oynayan yenilikçi İtalyan gücünün altını çizmek için, İtalya'yı resmi Partner Ülke olarak gören Hannover Messe 2010 sergisine (Salon 14, stant H30) katılım gösterecek.
Dünya çapındaki ekonomik yavaşlama ile paralel olarak, 2009 yılında yaklaşık 399,16 Mio. Euro’luk bir konsolide bütçe ile eksi yönde bir trend göstermesinin ardından, 2010 yılı Bonfiglioli Riduttori için yeni bir zorluk anlamına geliyor. 2010 yılına ait öngörüler, Bonfiglioli’nin piyasada majör bir rol oynadığı yükselen yeşil enerji sektörlerinin liderlik ettiği, +% 25’lik bir büyüme ortaya koyuyor.

Yenilenebilir enerjiler, Bonfiglioli’nin ürün uygulamaları bakımından büyük bir gelişme fırsatı sunuyor. Şirketin 30 yıldan fazladır aktif olduğu rüzgar sektöründe, Suzlon, Vestas ve Repower gibi, bileşenlerinin yüksek verimi ve güvenilirliği sebebi ile, dünya çapında tercih ettiği ortak olarak Bonfiglioli'yi tercih eden, en önemli rüzgar türbini ve rüzgar jeneratörü imalatçılarının yapmış olduğu tercihler ile liderlik pozisyonu pekiştirilmiştir.
Rüzgar sektöründe edinilen know-how yalnızca mekanik olarak değil; aynı zamanda ve özellikle Bonfiglioli’nin yaklaşık 10 yıldır çalışmakta olduğu elektronik sahasında da fotovoltaik endüstrisine yönelik doğaçlama çözümler geliştirmek üzere kullanılmıştır.
Şirket, fotovoltaik panellerinden üretilen doğru akımı şebeke içerisine beslenmek üzere alternatif akıma dönüştürme özelliğine sahip 3 fazlı bir fotovoltaik sürücüsü olan RPS sistemini (kompakt ve modüler) geliştirmiştir. Ayrıca dünya çapında ilgili bir büyümenin beklendiği bu sektörde, PV tesisatlarının en büyük üreticilerinden bazıları halihazırda tercih edilen ortak olarak Bonfiglioli’yi seçmiştir. Dünyada elektrik şebekesine bağlı olan (İspanya'da Puertollano’da bulunan) en büyük fotovoltaik tesisi için, Bonfiglioli’ye ait 475 adet yüksek verime sahip sürücü tedarik edilmiştir.
Dünya çapındaki ekonomik krize bağlı olarak, piyasa kurallarının değişmesi her bir iş fırsatının peşinden koşma ihtiyacını ortaya çıkarmıştır. Bu, Bonfiglioli için yalnızca yenilenebilir enerji sektöründe değil; aynı zamanda özel ve sinerjik çözümler geliştirmek üzere farklı teknolojilerin entegre edilmesine yönelik de güçlü bir taahhüt anlamına geliyor. Ayrıca, Bonfiglioli’nin halihazırda ilginç sonuçlar elde ettiği Güney Amerika, Orta Doğu ve Güney Doğu Asya’daki yeni pazarlara da özellikle dikkat ediliyor.