Bonfiglioli Teco’15’te otomasyon çözüm sağlayicisi olarak ödüle layik görüldü
< geri

Bonfiglioli Teco’15’te otomasyon çözüm sağlayicisi olarak ödüle layik görüldü

Bonfiglioli, Assiot-Sistemi di trasmissione Movimento e Potenza, Anie automazione, Assofluid tarafından desteklenen ve Messe Frankfurt Italia tarafından düzenlenen, mekatronik dünyasının otomasyon ve güç aktarımına yönelik teknik-ekonomik etkinliği TECO’15’te öncü bir rol üstlendi.

Etkinlik, endüstriyel otomasyon dünyasındaki en önemli ulusal ve uluslararası grupların katılımıyla gerçekleşti ve teklif üzerine konferans modelinin başarısını doğruladı.

Teknik oturumdaki Atölyelere Katkıda bulunan ve Mekatronik alanındaki üye şirketlerin başarılı deneyimlerini tüm katılımcılarla paylaşan Bonfiglioli, yönetiminin kaliteli katkılarından ötürü operatörlerin onayını kazandı .
Makinelerini geliştirmek için Mekatronik bir yaklaşım uygulayan şirketlerin büyüme ve rekabet gücüne ilişkin büyük potansiyelini vurgulayan mühendis Marco Bertoldi’nin katkıları özellikle takdir topladı. Bonfiglioli bu sayede teknik içerik bakımından en iyi sunum alanında Ödül sahibi oldu.

Bertoldi’nin vurguladığı gibi, Bonfiglioli’nin önerdiği ve çözümlerinde uyguladığı mekatronik Yardımcı Mühendislik üç farklı beklentiyi karşılıyor: Yeni ve yenilikçi işlevlerin sunulması, daha yüksek performans ve enerji verimliliği, makine üreticisi için yaratılan rekabet avantajları ve aynı zamanda son kullanıcının esnek üretim yapmasına ve yatırımını daha hızlı telafi etmesine olanak veren avantajlar.

Otomasyon çözümleri pazarında yer alan ve müşterileriyle yoğun bir yardımcı mühendislik süreci başlatma fırsatını yakalayabilen işletmeler, ortaklığı ve kapasiteyi güçlendirip en yaygın pazar gereksinimlerini karşılayarak en yüksek seviyelere ulaşacak. Mekatronik, yeni pazar fırsatları oluşturabilen ve her şirketteki planlama kalitesini yükselten bir unsur.

Bonfiglioli’nin Mekatronik yaklaşımı, entegre çözümler sunma olanağıyla hem pazar için yeni ürünler sağlamayı hem de endüstriyel otomasyon sektöründe 250 yıldan uzun süredir sahip olunan liderlik sayesinde edinilen uzmanlığa güç ve değer katmayı bir araya getiriyor. Bonfiglioli, tüm aktarma zinciri ve hareket kontrolü alanlarında güvenilir bir ortak ve Mekatronik alanında gelecekteki potansiyel müşterilerinin doğal gelişimi için olanaklar buluyor. Bonfiglioli’nin teklifindeki gelişmeler, gün geçtikçe elektroniğin mekanik alanına entegrasyonuna odaklanıyor ve özelleştirilmiş, belirli uygulamalara odaklanan çözümlere yönelik güçlü ve esnek bir eğilim göstererek müşterilerin kendilerine sunulmasını beklediği maksimum avantajları yaratıyor. Tasarımda Mekatronik: Çözüm haline gelen bir ürün. İşte bu Bonfiglioli’nin geliştirme konsepti.

Bertoldi yaptığı sunumda, hedef kitleyi uygulamalara yönelik daha etkili bir mekatronik yaklaşımına yönlendiren deneyimleri paylaşmak amacıyla dört kesin başarı öyküsünden söz etti. Bu, müşteri beklentilerinin minimum mali etkiyle maksimum kapsamda karşılanmasına olanak tanıyor. Bütün bunlar Bonfiglioli’nin geniş çözüm seçenekleri ve özel uygulama deneyimi sayesinde mümkün oluyor. Sunulan içerik, toplantıda yer alan birçok işletme için anında uygulama olanağıyla metodolojiler ve kullanışlı araçlar sağlaması sayesinde bu konuya hak ettiği önemi verdi ve teknik oturumda en başarılı ve en çok önemsenen konu olduğunu kanıtladı.

Başarının müşterilerle, olabilecek en çok sayıda kullanıcı tarafından benimsenebilen yenilikleri temel alan daha da yakın bir ilişki içinde yakalanması gerektiği inancını güçlendiren Bonfiglioli, TECO’15 organizasyonu tarafından verilen takdir için teşekkürlerini sunuyor.