Bonfiglioli, şirketimizin Industry 4.0 alanındaki yeni gelişimi EVO projesini sunuyor
< geri

Bonfiglioli, şirketimizin Industry 4.0 alanındaki yeni gelişimi EVO projesini sunuyor

Grubun İtalya’daki en büyük endüstriyel tesisi olacak EVO projesi, Calderara di Reno’daki Bonfiglioli Riduttori fabrikasında sunuldu.

EVO tesisi, “Clementino Bonfiglioli” bölgesindeki 148.700 metrekarelik bir alanda yer alacak. Bu alanda, 2018’e kadar modern bir fabrikanın temelleri atılacak. Mevcut Calderara tesisini de kapsayacak EVO tesisi, tamamen faaliyete geçtiğinde 56.000 metrekarelik yeşil alanları ve avlularıyla toplam 58.500 metrekarelik bir alana yayılacak.

EVO projesi, bu sektörde dünyanın en büyük üreticileri arasında yer alan şirketin pazar konumunu pekiştirmeyi ve geliştirmeyi amaçlayan bir dizi stratejik girişimin bir parçasını oluşturuyor.

2015’te 730 milyon Euro ciroyla mükemmel sonuçların alınmasından sonra, şirketin sağladığı büyüme zaten açıkça görülüyordu. Şirket, çeşitli uygulama alanlarında sahip olduğu liderlik konumunu tam anlamıyla doğrulamak için bu yıl 780 milyonluk bir satış hedefine ulaşmayı amaçlıyor.

Kısa süre önce Alman şirket O&K Antriebstechnik GmbH’nin şirket bünyesine katılması ve Forli, İtalya üretim tesisinin genişletilmesi gibi adımlar, üretim prosesleri ve ürün teklifini sürekli olarak yenileme ve geliştirme çalışmalarının bir parçası olarak, Grubun bir bütün halinde rekabet gücünü artırmasına katkıda bulundu.

EVO tamamlandığında, Industry 4.0 en iyi uygulamalarına uygun yeni üretim teknolojileri için 30 milyon ve altyapılar için 30 milyon olmak üzere, toplam 60 milyon Euro değerinde yatırım yapılmış olacak. Bu yatırım, EVO’yu Bonfiglioli’nin endüstriyel işleme ve taşıma ürünleri alanındaki rekabetçi büyüme stratejisine yönelik uzun süreli odak noktası haline getirecek.

Üretim hatları tamamen faaliyete geçtiğinde yılda 800.000 birim kapasiteye sahip olacak ve şu anda Calderara di Reno, Sala Bolognese ve Vignola, İtalya tesisleri arasında ayrılmış Endüstriyel İş Birimi’nin bir parçası olan tüm endüstriyel faaliyetlerin entegre edilmesi sonucu 600 çalışanla faaliyet gösterecek.

Bonfiglioli Riduttori, kurucusunun olağanüstü girişimcilik özellikleri ve benzersiz bir endüstriyel bilgi birikimi sağlayan bir alanda bulunması sayesinde altmış yıl önce Bologna’da kuruldu. Başarılarıyla sınır tanımayan şirket, bugün EVO’nun da temel aldığı verimli prosesler, ürün kalitesi ve insan kaynakları gibi temel taşların üzerinde yükseldi.

EVO projesi, tüm üretim alanlarını ve Calderara di Reno’nun sosyal yaşamını birleştirmeyi amaçlayan Bariyersiz Fabrika konseptiyle, iş gücünün yaşam kalitesine saygı duyma prensibi üzerine kuruldu.

EVO, çevre üzerindeki etki bakımından olağanüstü bir performans sağlayarak en yeni enerji verimliliği standartlarını karşılayacak şekilde tasarlandı: Tesiste 455 ağaç ve 3000 metrekarelik teras bahçeleri yer alacak ve genişletme sıfır enerji tüketecek bir tasarıma sahip olacak. Başka bir deyişle, tesis yenilenebilir kaynaklar kullanılarak yerel bir şekilde, tüm binalar için gerekenden daha fazla enerji üretecek. Hatta EVO, hem binaların çatılarına hem de personel otoparkındaki tentelere monte edilen 3 MW pik güç fotovoltaik tesisinden enerji sağlayacak.