Bonfiglioli, yüksek koruma sınıfı ve performansa sahip S2U frekans invertörünü sunmaktan gurur duyuyor
< geri

Bonfiglioli, yüksek koruma sınıfı ve performansa sahip S2U frekans invertörünü sunmaktan gurur duyuyor

Bonfiglioli’nin performans gücünü kanıtlamış olan S2U invertörleri artık daha da güçlü ve IP66 koruma sınıfına sahip.

Tek fazlı 230 volt ağ ve üç fazlı 400 volt ağ için özel olarak geliştirilen kompakt S2U IP66 Tak-Çalıştır invertörü, 0,4 kW ile 18,5 kW arasında değişen motor güç derecesi ile karşımıza üç farklı boyutta çıkıyor. Yeni S2U IP66 invertör özellikle sert çevre koşullarına uygundur. Isı dağıtma tertibatı özellikle toz, nem ve temizlik kimyasalları gibi uç çevre koşulları için tasarlanmıştır.

Bu invertörün en önemli özellikleri arasında geliştirilmiş IGBT güç bağlama özelliğine sahip bir 32 bit işlemci yer alıyor. Dahili PID denetleyicisi ve PLC fonksiyonları ısıtma, ventilasyon ve havalandırma uygulamaları için frekans, basınç ve hava hacmini ayarlıyor. EC/EN61800−3’e uygun olarak tasarlanan dahili EMC filtre çok düşük elektromanyetik enterferans sağlıyor ve güvenli bir şekilde kullanılabiliyor. Kayıp ve tork telafisi, acil durdurma fonksiyonu, sıcaklık fonksiyonuna göre otomatik olarak değişen 1−16 kHz taşıyıcı frekansı, fren kıyıcı ve fan uygulamaları için özel bir yangın modu fonksiyonu gibi özellikler yeni S2U IP66 invertör serisinin özelliklerinden bazılarıdır.

İnvertörün ön panelinde bulunan klavye, kullanıcının kurulumu kolayca yapmasına ve rahat çalışmasına olanak tanıyor. IEC61131 ile uyumlu matematiksel işleç ve LADDER programlama dili gibi entegre mantık fonksiyonları sayesinde S2U IP66 invertörler bir PLC’ye ihtiyaç olmadan kişisel olarak ayarlanabiliyor. Bununla birlikte dahili Modbus bağlantı noktası ve mevcut geniş iletişim protokolleri yelpazesi (Profibus, Modbus, DeviceNet, CANopen, EtherCAT, TCP/IP) sayesinde S2U IP66 invertör kolay bir şekilde her yere entegre edilebiliyor. Üç boyutun tümü, hızlı ve kolay güç ve sinyal kablosu bağlantısı için ön tarafta bulunan ve kolay erişilebilir terminallerin yanı sıra PC bağlantısı için bir RJ45 bağlantı noktasına sahiptir. Az bakım gerektiren ve uzun kullanım ömrü sunan sıcaklık optimizasyonlu tasarım birçok avantajı beraberinde getiriyor.

Dayanıklılığın ve zekanın bir araya getirildiği S2U IP66 serisi özellikle de pompalar, fanlar, akıllı konveyörler, tekstil, malzeme taşıma, ağaç işleri ve yeme içme gibi çeşitli uygulamalar için idealdir.