Bir tesis halka açılıyor
< geri

Bir tesis halka açılıyor

7 Haziran 2013 tarihinde, Forlì’de yer alan Bonfiglioli Trasmital tesisi toplumda entegrasyona yönelik çok yaklaşımlı bir plan sundu.
Tesisin ana faaliyeti, geniş rüzgar türbinlerinde kazı makineleri ve pala hatve kontrolüne yönelik dişli üretimine odaklıdır.

Bonfiglioli Trasmital’ın yeni elektromobilite çözümleri geliştirmesi büyümeye yönelik yeni fırsatlar oluşturmanın stratejik bir yoludur.
Bugün, karma ve tamamı elektrikli güç trenlerine yönelik büyüyen bir talep olduğuna ve sadece düzenli kent mobilitesi için değil aynı zamanda inşaat ve tarıma yönelik büyük işletim makineleri için de etkili çözümlere ihtiyaç olduğuna dair hiçbir şüphe olamaz.

Bonfiglioli tarafından geliştirilen özel üstün teknoloji çözümler halihazırda çeşitli araç türlerinde kullanımdadır. Şirketin elektromobilite konusundaki deneyimi Toyota (sektörün lider oyuncularından biri) için forklift uygulamalarının ve Tazzari Group (merkezi Imola’da bulunan üstün kalite elektrikli araç imalatçısı) için tamamı elektrikli tahrik çözümlerinin tanıtıldığı basın toplantısında açıkça gösterilmiştir. Bonfiglioli Trasmital, geleneksel piyasasında, lider paletli delme makinesi ve mobil vinç üreticisi, Soilmec (Trevi Group) için yenilikçi, gelişmiş teknoloji ürünler geliştirmiştir.

ARGE, topluma entegrasyonun ve aynı zamanda yenilik büyümenin ardındaki dinamik güçtür. Bonfiglioli Trasmital, bu nedenle, yerel makam, üniversite ve işletmelerle bağlarını güçlendirmek için çeşitli teşvikleri desteklemektedir.

Şirketin birlikte daha yakın çalışmaya daveti, Forlì belediye başkanı Roberto Balzani ve Forlì’deki öğrencilerin bir sonraki öğretim yılında takip edebileceği yeni bir mekatronik dersini tanıtan üniversitenin rektörü tarafından hemen kabul edilmiştir. Uzman mühendisler, bu yeni sınıf dersinin alanın sanayisi için son derece değerli bir kaynağa dönüşeceğini düşünmektedir. İşletmeler de, kendi piyasalarına yönelik fikirleri geliştirmek, dolayısıyla daha önce yerel olarak mevcut olmayan bir araştırma kapasitesi oluşturmak için üniversite ile birlikte çalışabileceklerdir.

Yerel hükümet, üniversiteler ve işletmeler, fırsatlar geliştirmek ve refah dağıtmak için sinerjik olarak birlikte çalışmak durumda kalacaktır. Bonfiglioli Trasmital, yerel varlığın oluşumunun ardında büyük bir güç olup alanında öncü ve bu süreçte rehber olarak hareket etmeye kendini adamış ve Forlì’yi ve tüm Romanya bölgesini geleceğe taşıyacak yeni, daha pozitif bir enerji oluşturmaya yardımcı olmaya kararlıdır.

İşte bu nedenle, etkinlik sırasında, bölgenin en önemli meslek okullarından birtakım öğrenciler tesisi ziyarete gitmiş ve en önemli imalatçılardan birinin nasıl piyasadaki liderliğini korumaya istekli olduğunu keşfetme fırsatı yakalamıştır: yalın üretim, esneklik, müşteri odaklılık, bağlılık ve mükemmellik, Bonfiglioli Trasmital’in günden güne yatırım yaptığı en önemli dinamiklerden sadece bazılarıdır.

Bu bağlantıdan basın bildirisini okuyarak bu proje hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.