Clementino Bonfiglioli

Clementino Bonfiglioli

Clementino Bonfiglioli 1928 yılında Bolonya’da doğmuştu. Annesi kısa bir süre sonra vefat etmiş ve kendisi doğumdan itibaren büyük annesi ve büyük babası tarafından yetiştirilmişti.  
Babası ise daha sonra 10 yıl sonra dönmek üzere göç etmişti. Babası ne yazık ki savaşta hayatını kaybetmiş ve Clementino yalnız kalmıştı. Clementino kendisini mühendislik çalışmaları alanına adadı ve “Aldini Valeriani” Teknik Enstitüsü’nden mezun oldu.
Bolonya’da lider dişli kutusu şirketlerinde tasarımcı olarak çalışmaya başladı ve burada kısa bir sure sonra Bolonya bölgesindeki endüstriyel otomasyondaki gelişmelerin bir sonucu olarak sektörün ne kadar büyük bir gelişim göstereceğinin farkına vardı.  
Bu nedenle yeni bir yol izlemeye ve kendi şirketini kurmaya karar verdi ve 1956 yılında "COSTRUZIONI MECCANICHE BONFIGLIOLI" yi kurdu.
Tecrübe ve önsezi Clementino’yu, sonraki 15 yıl boyunca ana ürünlerden biri haline gelen 2 aşamalı planet dişli kutusu dahil olmak üzere yeni dişli kutuları tasarlamaya ve bunların patentini almaya yönlendirdi, bu da BONFIGLIOLI RIDUTTORI’nin başarısını oluşturdu ve sağlamlaştırdı.  

O noktadan itibaren Bonfiglioli’nin tarihi zamanının işaretlerini daima okuyabilen bir şirketin tarihi haline geldi. Şirket iktisapları, yeni ürünlerin araştırılması ve geliştirilmesi, mekaniğin elektronik ile kombinasyonu ve uluslararası hale gelmek unsurlarının tamamı Grup’un gelişimine katkı sağlamış ve Clementino Bonfiglioli’nin önsezisi ve zekası ile yönlendirilmiştir. 


Günümüzde Bonfiglioli dünya çapında 15 ülkede bulunmaktadır ve 80’in üzerinde ülkede özel distribütörlere sahiptir. Hindistan ve Vietnam’da iki büyük tesise sahiptir ve %35’luk bir pay ile rüzgar enerjisi piyasasında dünya lideridir.
Bunların hepsi sağlam irade, Clementino Bonfiglioli’yi yeni nesil girişimciler için bir model haline getiren özellikler – çalışanlarında heves ilham etme ve onları kendi başarısına dair güven yoluyla daha fazlasını başarmaları için teşvik etme becerisi yoluyla gerçeğe dönüşen bir hayal sayesinde mümkün olmuştur