Bonfiglioli Research & Development

Araştırma & Geliştirme

Yeniliğin gelecekte önemli bir yatırım ve piyasada sağlam bir yer için temel olduğuna inanarak, Bonfiglioli Grup uzmanlardan oluşan ekiplerinin eğitimi, öğretimi ve uzmanlaşmasına büyük önem vermektedir ve prestijli akademik ve eğitim kurumları ile değerli ortaklıklar kurmuştur.

Bonfiglioli Grup içinde çalışmakta olduğu zamanları yorumlamak ve anlamak yoluyla gelişmiştir; bu yakın ilgi de örneğin stratejik kararımızın yenilenebilir enerji piyasasına yönelmesine yol açmıştır.

Günümüzde endüstriyel dünya ve üretim dünyası elektromobilitenin yeni formlarını bulmaya ve verimlilik ve enerji geri kazanımını birleştiren çözümler geliştirmeye zorlanmaktadır. En son bütünleştirilmiş çözümler gittikçe artmakta olan belirli ve karmaşık problemlere etkili cevaplar sunabilmelidir.
İşte Bonfiglioli olarak bizim devamlı bir şekilde yeniliğe yatırım yapmamızın sebebi bu gereksinimlerin tamamen karşılanmasıdır.  
Teknolojik mükemmellik, Grubumuzun içinde çalışmakta olduğu alanlarda yenilikçi çözümler geliştirmekte olan araştırma ve geliştirme departmanımız tarafından takip edilmekte ve gerçekleştirilmektedir, bu alanlar: mekatronik, mekanik, elektroteknik ve elektronik.

Yeniliğe ilişkin bu kendini adamışlık, Rovereto’da, BMR (Bonfiglioli Mekatronik Araştırmaları) isminde, endüstriye yönelik bütünleştirilmiş mekatronik çözümler geliştirmeye adanmış bir araştırma merkezinin kurulmasını sağlamıştır.  

Bonfiglioli Vectron, Grubumuzun endüstriyel ve fotovoltaik sektörlerindeki enerji dönüşümüne yönelik yüksek verimliliğe sahip ürünlerin gelişimi ve güç ve control elektronikleri için uzman merkezidir.
Krefeld, Almanya’da bulunan ve 25 yılı aşkın tecrübesi ile Bonfiglioli Vectron frekans dönüştürücüleri ve fotovoltaik sistemler için yüksek derecede güvenilir ve etkili çözümler geliştirmek üzere 50’nin üzerinde uzman teknisyen ve mühendisten oluşan bir takıma sahiptir.  

Tüm bunların üzerinde, elbette, mekanik tasarımdaki teknik bilgimiz ve tecrübemiz, Bonfiglioli’nin 50 yılı aşkın bir süredir güç aktarım pazarında hakim olmasını sağlamıştır.  
Bologna ve Forli’deki iki adet mükemmeliyet merkezimizde farklı ancak birbirini tamamlayan teknik ve tasarım becerileri bulunmakta ve bu da Grubumuzun Bonfiglioli’nin ürün sunuşu ile tamamen bütünlereşn yenilikçi ve yüksek teknoloji ürünü çözümler sunmasına izin vermektedir.  

Ortak bir yaklaşım ve strateji içerisinde bütünleşmiş olan bu yeterlilik yelpazesi, müşterilerimiz için etkili ve yenilikçi çözümlerin geliştirilmesinde ana güçlerimizden biridir.