Bonfiglioli innovation, a value

Yenilik

Müşterilerimizin sürekli teknik ve teknolojik gelişime yönelik ihtiyacı Grubumuzun daima geleceği aklında tutmasını gerektirmektedir. 

Performans veya uygulama alanında olsun, her bir yeniliğe Bonfiglioli’nin müşterilerimizin taleplerine tam bir şekilde uyum sağlayan ve onlarla paralellik gösteren ürünleri temin etme yeteneği eşlik etmektedir.

Çeşitli alanlardaki ve dünya çapındaki ülkelerde yer alan binlerce uygulama, esnek bir yaklaşım üzerinde kalmayı sürdürmemiz gerektiğini göstermektedir. Daima gelişim ve iyileşmeye hazırlıklı olmalıyız; asla çoktan başarmış olduklarımız ile yetinmemeliyiz. Bu esneklik, müşterilerimizin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayan çözümlerin tanımlanmasında müşterilerimiz için desteğe hazır faal ve proaktif bir ortak olmamızı sağlayan unsurdur. Kısacası, Bonfiglioli'nin yenilik modeli, müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış ve grubumuz içerisinde tutku ve yetenekleri ile çalışmaya kendilerini adamış olan her bir bireyden faydalanılmasını sağlayan üretim ve idare süreçleri yoluyla teknolojik yeniliğe yönelik büyük bir kapasiteye dayanmaktadır.  

Bu da BIC’i – Bonfiglioli Innovation Centre (Bonfiglioli Yenilik Merkezi) – neden teknolojide yeni uygulamalar, gelişimler ve yeni maddeler üzerinde yeniliklere yönelik çözümlerin araştırılması için özel olarak tahsis edilmiş bir departman şeklinde yaratmış olduğumuzun tam sebebini oluşturmaktadır.
Yeni merkez ileri teknoloji ve uygulaması kolay çözümlerin geliştirilmesi üzerine odaklanmıştır. Krefeld, Almanya’da kurulmuş olan merkez modern ve fonksiyonel bir laboratuvara sahip olmaktan gurur duymaktadır ve mekatronik, elektronik ve mekanik uygulamalar için hem bütünleştirilmiş hem de yenilikçi (teknoloji, malzeme ve control açısından) bir geleceğe yönelik tasarımlar ve araştırmalar gerçekleştirmek için 10’dan fazla araştırmacı istihdam etmektedir.   
BIC ayrıca Aachen, Düsseldorf, Bochum ve Münih’te yer alan prestijli Alman üniversiteleri ve enstitüleriyle ortaklık içerisinde çalışmakta ve aktif olarak işbirliği yapmaktadır.
Pazarımızı anlamak, gelecekteki gelişmeleri tahmin etmek ve evrim ve değişimin yorumlanması hayati önem arz etmektedir ve BIC, diğer tüm Bonfiglioli Ar&Ge merkezleri ile işbirliği içerisinde, bu yönde uygun ve sürdürülebilir çözümler sunmaya kendini adamıştır.